Jesteśmy właścicielami własnego, wymarzonego „M”, marzymy o jak najbardziej komfortowym urządzeniu wnętrza i… stajemy w większości przed wyzwaniem – jak wybrać idealną sofę. Specjaliści od projektowania wnętrz doskonale orientują się w tym, jakimi cechami odznaczać się powinien mebel idealny. Odkrywamy je już poniżej.

Sofa doskonała to przede wszystkim mebel maksymalnie wygodny. Stworzona ma zostać w oparciu o zasadę optymalnego odciążenia kręgosłupa, w szczególności zaś – kręgów lędźwiowych. Sofa z wysokim oparciem zalecana jest osobom odczuwającym nawracające bóle w szyjnym odcinku kręgosłupa. Sofa stworzona z myślą o odpoczynku w pozycji leżącej musi być rozkładana – do tego tu warto zaznaczyć – zupełnie bezproblemowo rozkładana. Jeśli taką znajdziemy, z pewnością warto ją kupić.

Trwałość sofy jest z kolei bardzo ważna wówczas, gdy mówimy o meblu który ma się rozkładać. Tu podczas zakupu i wyboru warto szczególną uwagę zwrócić na rodzaj stelaża zastosowany w meblu, na typ zawiasów, kółek i ogólny mechanizm składania i rozkładania. Istotnym wskaźnikiem jakości wykonania pozostaje także rodzaj siedziska. Tu warto postawić na sprężyny bonelowe lub kieszeniowe, a na pewno odrzucić zwykła piankę.

Dobrej jakości obicie sofy to kolejny element gwarantujący późniejsze wieloletnie zadowolenie z jej użytkowania. Podczas wyboru warto więc stawiać na materiały o wysokiej gramaturze, dużej wytrzymałości na rozciąganie oraz minimalnej ścieralności. Poszukiwania idealnej sofy rozpocząć czas…!