Posiadacze niezbyt dużego mieszkania czy domu mają ten problem od zawsze – jak z komfortem urządzić przestrzeń, by móc maksymalnie wykorzystać dostępny metraż? Nie jest to wcale tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Warto wiedzieć więc, jaka sofa sprawdzi się w małym salonie a jakie modele do tego wnętrza trzeba obowiązkowo pominąć.

Wśród najczęściej polecanych modeli sof do małego salonu dominują sofy dwuosobowe, z wysokim oparciem, dostępne w wyjątkowo oryginalnej odsłonie kolorystycznej lub w jasnym, bardzo nietypowym kolorze. Oczywiście wielu kupujących decyduje się także na zakup modelu na kółkach, który wygodnie i absolutnie bezproblemowo można w dowolnym momencie, swobodnie przesunąć lub przestawić. Tego rodzaju meble polecane są szczególnie w tych pomieszczeniach, w których nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni metrażowej, a chce się osiągnąć spory sukces aranżacyjny.

W niewielkim salonie ciekawie prezentować się będzie również sofa z wysokim oparciem, wyposażona w smukłe, stalowe nóżki. Taki model bowiem nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a do tego gwarantuje również optyczne zmniejszenie zagracenia we wnętrzu. To, na jaki model obicia się zdecydujemy, zależy już w zasadzie od nas samych – najczęściej wybierane są jednak sofy obite skórą ekologiczną lub takie, które przyciągają uwagę ciekawą tkaniną w równie interesującej oprawie kolorystycznej.

Ale znajdzie się coś i dla zwolenników klasyki. Piękne sofy w stylu retro świetnie sprawdzą się w niedużych wnętrzach salonowych, dodając im szyku, ciekawego klimatu i tak pożądanej przez wielu przytulności. Tu warto postawić przede wszystkim na ciekawe obicie w odważnym tonie kolorystycznym – niech będzie to czerwień lub kwiecista tkanina w stylu vintage. To jest piękne!