Meble wypoczynkowe to jeden z najważniejszych elementów udanego wystroju wnętrz. Ich odpowiednie zestawienie pozwoli na stworzenie nie tylko przytulnego klimatu we wnętrzu mieszkalnym, ale również zapewni wysokiej jakości funkcjonalność rozwiązań. Przy wyborze mebli wypoczynkowych szczególną uwagę zwracamy na to, by były maksymalnie wygodne i estetycznie się prezentowały. O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając odpowiedni narożnik rozkładany?

Wielkość narożnika powinna być maksymalnie dopasowana do wielkości naszego salonu. Tak, by mebel ten nie był ani zbyt mały, jak również by nie zabierał zbyt wiele ograniczonej wolnym metrażem powierzchni. Szczególnie polecane do przestrzeni salonowej pozostają narożniki modułowe. Ich poszczególne elementy można bowiem dowolnie zestawiać – wszystko według aktualnych potrzeb.

Narożnik rozkładany do salonu najczęściej będzie wyposażony w komfortową funkcję spania. Świetnie sprawdzi się z pewnością w tego rodzaju wnętrzach, które od czasu do czasu pełnić będą również funkcję dodatkowej przestrzeni do spania. I nieważne, czy korzystać z niej mieliby odwiedzający nas goście, czy też może my sami mielibyśmy czasem przenocować sobie na takim wygodnym narożniku.

Wybierając narożnik rozkładany, warto celować także w taki mebel, który jest dobrze dopasowany do naszego wzrostu. Osobom raczej wysokim poleca się wybór mebla z głębokim siedziskiem. Osoby niższe i średniego wzrostu skorzystają bardziej ze standardowego i raczej płytkiego narożnika. Tu jednak trzeba uważać, by jego oparcie nie było zbyt niskie.