Wzornictwo minionych lat 50. i 60. to wcale nie przeżytek naszych czasów, ale moda, do której często się wraca. Także we wnętrzarstwie. Stąd też wpływy czasów związanych z tymi latami zauważyć można nie tylko w trendach związanych ze stylem vintage, ale również w projektach współczesnych mebli. Dziś wyznacznikiem nowoczesności  meblowej mogą być więc meble pokojowe na nóżkach – na czele z gustowną i elegancką w każdym calu, sofą dedykowaną głównie przestrzeniom salonowym.

Nóżki w meblach pokojowych to trend charakterystycznych dla znanego i uwielbianego stylu skandynawskiego. Choć w nowoczesnych projektach zamiłowanie do tworzenia mebli na drewnianych, stylowych nóżkach, również można zauważyć. Te nóżki właśnie dodają całości kreacji meblowej pożądanej naturalności oraz generują wysoką przytulność wnętrzarską.

Sofy na nóżkach, nie dość że prezentują się bardziej atrakcyjnie wizualnie, to są również modelami dość lekkimi i zdecydowanie bardziej ładnymi niż te modele w których wsparcie opiera się na standardowych cokolikach. Sofy na nóżkach w większości przypadków to modele rozkładane – łączą więc w sobie z powodzeniem funkcję mebla dziennego, jak i tego, który wykorzystuje się do nocnego, komfortowego wypoczynku.

Sof na nóżkach w dzisiejszym asortymencie sklepów meblowych jest naprawdę mnóstwo. Kuszą one inwestorów pełną paletą barw i wzornictwa, dzięki czemu każdy zainteresowany jest w stanie kupić model sofy niczym ze swoich marzeń. I takiego modelu warto szukać – pozwalają na to szerokie możliwości rynku branżowego.