Niewielkie wnętrza mieszkalne stworzone są po to, by wypełnić je z pomysłem jedynie trafionymi rozwiązaniami meblowymi. A tych na rynku branżowym dostępnych jest naprawdę wiele. Zanim jednak podejmie się ostateczne zakupy i sfinalizuje wybór, warto wiedzieć, jakiego typu meble dedykowane są właśnie dość ograniczonym przestrzeniom użytkowym. A w tych najlepiej sprawdzi się duet doskonały – nieduża sofa oraz dopasowany do niej fotel. Nie jest jednak regułą, że meble te muszą pochodzić z jednej kolekcji. To, na co ostatecznie się zdecydujemy, zależy już od naszych indywidualnych preferencji, gustu i potrzeb.

Prawdziwą sztuką jest urządzenie pokoju dziennego czy też mini salonu tam, gdzie metraż przestrzeni mieszkalnej jest dość ograniczony. Dlatego nie warto przeglądać asortymentu dedykowanego przestronnym wnętrzom i nie warto zastanawiać się nad zakupem dużego zestawu wypoczynkowego czy narożnika. Tu idealnie sprawdzi się zakup dwu- lub trzyosobowej sofy oraz fotela. Na sofie usiąść będzie mogło więcej osób, a na fotelu – najczęściej jedna osoba. Ale i tak meble te pozwolą na zorganizowanie udanego wieczoru towarzyskiego czy miejsca, w którym będzie się można z powodzeniem zrelaksować po ciężkim dniu spędzonym chociażby w pracy.

Nieduża sofa w zestawieniu z fotelem, to wybór bardzo uniwersalny. Sprawdzi się także i tam, gdzie dość często dokonuje się funkcjonalnych przemeblowań i trzeba dopasować wielkość dostępnej przestrzeni do okoliczności. Sofę i fotel łatwo przesunąć i odpowiednio rozstawić, więc kwestie techniczne nie będą zbyt kłopotliwe i nie będą wiązały się również z dużym wysiłkiem fizycznym.

Myśląc o zakupie fotela i sofy wcale nie trzeba się decydować na meble w jednorodnej kolorystyce czy jednakowym obiciu. Jednym z najnowszych trendów wnętrzarskich bowiem jest to, by zestawić meble pozornie do siebie niedopasowane i stworzyć taką kreację aranżacyjną, w której rozkochamy się nie tylko my sami, ale i odwiedzający nas goście: rodzina i znajomi.